STARTER ............. STARTER............. STARTER ............. STARTER............. STARTER............. STARTER............. STARTER............. STARTER............. STARTER............. STARTER
Napredak i 7. kola bez pobede!

30.09.2014

I sedmo je superligaško kolo protutnjalo, a "čarapani" još nisu osetili slast pobede. Odnela je bodove i Vojvodina, zasluženo, jer je od početka znala zašto je došla na stadion "Mladost", tako igrala, i na kraju slavila 1:0 (0:0). Domaćin se trudio, zapinjao iz petnih žila, imao i šanse za gol, zlosrećno pogodio i stativu u 90, ali je to slaba uteha za otupeli napad koji nije kadar da realizuje prilike iz kojih je mnogo lakše zatresti mrežu nego ne dati gol.

Rivali su krenuli otvoreno, lopta je samo letela, igralo se brzo, ali sve se odvijalo uglavnom između dva šesnaesterca. Prva izglednija prilika, za koju su se gledaoci ponadali da će doneti radost, dogodila se u 9. minutu, kada je Ndiaje izašao sam ispred golmana gostiju, ali je ispoljio sebičnost kada je mogao da uposli svoje slobodne saigrače. U 25. minutu golman "lala" se istakao odličnom odbranom teškog udarca Bajića.

Na drugoj strani, jedinu pravu priliku gosti su imali u 36. minutu, kada je Pekarić neometen pogodio prečku posle izvedenog kornera Alivodića i uspavane odbrane domaćina. U kontranapadu brza akcija "čarapana", ali Bajić iz lepe prilike šutira nebu pod oblake, a potom je u 44. Trujić raspalio pored stative.

U nastavku, gosti su krenuli agresivnije, igrali više na polovini domaćina, napravili nekoliko polušansi, ali bez konkretnih rešenja. Pred njihiovim golom je tek u 55. minutu zapretio Bajić, ali šutirao je pravo u golmana, koji je njegov traljav udarac lako ukrotio. U 61. minutu na tribinama muk, a gosti su se radovali - 0:1. Brza i organizovana akcija "lala" kroz zbunjenu odbranu domaćina, nekoliko šuteva, lopta nije našla put ka golu, nije prošla igrače, golmana, da bi na kraju došla do Gaćinovića koji je uspeo da zatrese mrežu.

Onda se situacija na terenu promenila, Vojvodina se povukla ispred svog gola, a domaći navaljivali da dođu barem do remija. U 80. minutu imali su najidealniju priliku na utakmici, kada je Božović neometan, sa pet metara, glavom šutirao pored gola. U 90. minutu velika gužva, a Božovićevom udarcu se isprečila stativa. I tako do kraja, pokušaji, pokušaji i sve se na tome i završavalo.

NAPREDAK - VOJVODINA 0:1 (0:0)

STRELAC: Gaćinović u 62. minutu. Stadion: Mladosti. Gledalaca: 2.100. Sudija: Milorad Milićević (Ivanjica) 7.

NAPREDAK: Popović 6,5, Cvetković 6, Urošević 6, Janičić 6,5, Paunović 6, Govedarica 6 (od 50. Božović 6,5), Luković 6 (od 76. Lazić -), Gobeljić 6, Ndiaje 6, Bajić 6 (od 73. Dimitrov 6,5), Trujić 6.

VOJVODINA: Milinković-Savić 7, Ivanić 6 (od 76 Makarić 6,5, od 79. Tumbasević -), Pekarić 6,5, Alivodić 7, Puškarić 7, Veselinović 7 (od 85. Stojanović -), Gaćinović 7,5, Nastić 6,5, Poletanović 7, Sekulić 7, Babić 6,5.

Igrač utakmice: Mijat Gaćinović (Vojvodina).

Izvor: Novosti; foto: KruNet